עיצוב אתרים UI/UX

כל מה שצריך לדעת על עיצוב אתרים בהתאם לעקרונות ה-UX וה-UI  בכתבה שלפניכם.

רשת האינטרנט על כל אתריה האינסופיים היא ללא ספק אחת מ-"זירות הפרסום" המאתגרות והדינמיות ביותר. עבור בעלי אתרים רבים, רשת האינטרנט משמשת כפלטפורמה שיווקית ופרסומית למטרות קידום ושיווק מוצרים, שירותים ורעיונות שונים, וככזאת, אתרי האינטרנט השונים חייבים להיות מותאמים לצרכי קהל הגולשים.

בשנים האחרונות, הליכי בנייה, פיתוח והקמה של אתרי אינטרנט מקצועיים המיועדים לכל מטרה שיווקית כזו או אחרות, משלבים בתוכם הליכי עיצוב ומיצוב התורמים רבות לביסוס מעמדו של האתר כמוביל בתחומו בקרב קהלי היעד הרלוונטיים לו. הליכי העיצוב השונים מבוססים על שני עקרונות מרכזיים, האחד: חוויית המשתמש (USER EXPERIENCE)   והשני, ממשק המשתמש (USER INTERFACE).

עקרונות אלו נועדו להעצים עבור כל גולש/ת המבקר באתרכם את חוויית הגלישה העומדת לרשותו ובכך להגדיל את מספר הביקורים באתר ואף להגדיל באופן משמעותי את משך השהייה הממוצע באתר. כיום, פרק הזמן הממוצע במסגרתו כל מבקר חדש באתרכם בוחן את נראות האתר עומד על 3 עד 7 שניות בממוצע ולאחר פרק זמן זה הגולש מחליט האם להמשיך לגלוש באתר או לעבור למקור מידע אחר.

לחוויית המשתמש (UX) וממשק המשתמש (UI) קיימת חשיבות רבה להשגת מטרות שונות כגון:

  1. גידול משמועתי בזמן השהייה באתר
  2. הגדלת כמות דפי האתר הנצפים על ידי כל גולש/ת המבקר באתר
  3. יצירת כלים אפקטיביים המיועדים למטרות הנעה לפעולה ושיפור יחס ההמרה באתר
  4. ביסוס מעמדו של האתר כמוביל בתחומו ומיתוג האתר ככזה בקרב קהל הגולשים הרלוונטי לו
  5. נוחות מקסימאלית בכל הנוגע לניווט בין דפי האתר ורמת תפעול המותאמת לקהל המטרה

מטרות אלו ואחרות מושגות באמצעות חשיבה ממוקדמת ויצירתית בין מרכיבי הגלישה השונים באתר לבין עיצוב ממשק המשתמש באתר, כאשר מכלול הפעולות העיצוביות באתר מסייעות רבות להשגת כל אחת מהמטרות המופיעות לעיל ומטרות נוספות.

עיצוב אתרים בהתאם לעקרונות ה-UX וה-UI מהיכן מתחילים?

בתחילת דרכה של רשת האינטרנט, רוב האתרים פותחו על ידי אנשי פיתוח (מתכנתים) שאינם ייחסו חשיבות רבה לנראות האתר. לאורך השנים ולאור הפיכתה של רשת האינטרנט לאפיק המדיה הפופולארי והשימושי ביותר בעולם, מושם דגש מקצועי נרחב על נראות האתר והשילוב שבין מערכות פיתוח מתקדמות לבין מסגרת עיצובית אחידה התורמת למיתוג האתר.

על מנת להבטיח לעצמכם אתר אינטרנט מקצועי ומרשים גם בהיבט הטכני שלו וגם בהיבט העיצובי, אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה להגדיר מראש את מטרות האתר וקהלי היעד הרלוונטיים לגביו. הגדרות אלו יסייעו לכם לתכנן את צעדי הפיתוח השונים הנדרשים לכם ואת נראות האתר ברמה העיצובית. היוועצות מוקדמות עם אנשי אינטרנט מנוסים המתמחים בפיתוח, בנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט מודרניים, הינה פעולה מקצועית היכולה לסייע לכם רבות לאורך כל שלבי התכנון, הפיתוח והעיצוב של האתר, גם במקרים בהם אתם מעוניינים לשדרג את נראות האתר הקיים וגם במקרים בהם אתם מעוניינים לבנות ולהקים את האתר מחדש.

עקרונות ה-UX וה-UI הינם רבים ומגוונים והם מותאמים למטרות האתר, קהלי היעד הרלוונטיים לגביו, סביבת התחרות האינטרנטית בה פועל האתר וכדומה.