שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט הוא החלופה האולטימטיבית לשיווק הפרונטאלי המסורתי שבשנים האחרונות הולך ומתפוגג ונעלם מן העולם. השיטות האגרסיביות של סוכני מכירות שעובדים מדלת לדלת או מתנפלים עלינו במרכזים מסחריים כדי למכור לנו מוצרים בכוח – כל זה כבר לא עובד על הציבור שמכיר מניסיון את כל הטריקים. אנשי מכירות ושיווק הפכו למאוסים והצרכנים מסרבים לשתף איתם פעולה.

שיווק באינטרנט, זאת התשובה האולטימטיבית לכל הבעיות שבגללן קמפיינים שיווקיים עתירי כסף ואנשי מקצוע יורדים לטמיון. הכרות קצרה עם עולם האינטרנט תוך הקפדה על שימוש נכון בכלי השיווק האינטרנטיים יביאו לעליה משמעותית ברווחים עבור כל משווק שמעוניין להשיג את מטרותיו. ישנם כמה כלים שיווקיים חדשים של עולם האינטרנט שלא נראו בתחום השיווק עד לפני העשור האחרון ובימנו קשה כבר לדמיין קמפיין שלא יעשה בהם שימוש נרחב.

דוגמה לכמה מהכלים האלה הם שיווק באינטרנט בעזרת מנועי חיפוש כמו גם קידום אתרים מסחריים, שיווק באינטרנט באמצעות אתרי תוכן,בלוגים, פורומים, רשתות חברתיות, שיווק באינטרנט באמצעות בניית אתרי מכירות וזה רק חלק קטן מהחידושים שלא היו קיימים בעולם השיווק המסורתי. הכלים הללו ועוד הרבה שלא הוזכרו כאן מתאפיינים ביתרון חשוב ומשמעותי – חשיפה עצומה בקרב קהלי היעד, הרי כמות הגולשים ברשת בכל רגע נתון הינה אדירה ואפילו א ניתנת לספירה. במהלך הגלישה הצרכנים הפוטנציאליים נחשפים לתכנים רבים שבתוכם באופן גלוי ונסתר נמצא לא מעט חומר פרסומי ושיווקי. מידע זה מחלחל לראשי הגולשים באופן ישיר ועקיף בין אם הם חיפשו אותו ובין אם לאו.

האפשרויות האלה של להגיע אל הצרכן ולהשפיע בקלות על דעותיו ומודעותו זמינות כל כך שלא נותר עוד משווק אחד שלא התנסה בדרך זו או אחרת בתחום הזה של שיווק באינטרנט. העלויות נמוכות בהרבה מקמפיינים שיווקיים מסורתיים והיתרונות רבים וכל כך ברורים. הניסיון בשיווק באינטרנט מביא איתו הצלחות רבות בתחום ובשורה התחתונה תורם לרווחים. לא פחות חשוב שגם עבור הצרכן שיטת שיווק באינטרנט נוחה ונעימה הרבה יותר וחוסכת ממנו את אי הנעימות שבאה כתוצאה משיווק אגרסיבי ולא מתחשב. להבדיל מצרכן ש"נתקף" על ידי איש מכירות במקום ציבורי שמסרב להרפות, כאשר זה קורה באינטרנט הצרכן הגולש יכול בקלות לסנן את כמות המידע שמגיע אליו ולבחור את התכנים שמעניינים אותו בלבד.

משתמע מכך ששני הצדדים, גם הצרכן וגם המשווק יוצאים מרוצים מהשימוש במדיה הוירטואלית לצרכים שיווקיים.